MİKROFON MODÜLÜ

            

 

 

 

Ses kayıt cihazları ile, ortamda yapılan konuşmaların kaydedilmesi mikrofon devreleri ile mümkündür. Mikrofondan çıkan sesin ses kayıt cihazına bağlanmasını  MİKROFON MODÜLÜ sağlamaktadır. Her bir mikrofon kanalı için bir adet Mikrofon Modülü kullanılmaktadır.

ARG MİKROFON MODÜLÜ Ürünü, bir adet mikrofon, kuvvetlendirici devre içermektedir! Ses kalitesi ayarı, ürün üzerindeki ayarlı trimpot AYAR VİDASI

aracılığıyla ve tornavida yardımıyla kolaylıkla yapılabilmektedir!

SENSÖR BAĞLANTISI, sistemde sensör algılamayla kayıt başlatma-bitirme kontrolü varsa kullanılmaktadır! Bu konuda ARG’ den destek alabilirsiniz!

ADAPTÖR  Girişine ürünle beraber gönderilen adaptör takılmalıdır!

SES KAYIT CİHAZI Girişine ürünle beraber gönderilen ses kayıt cihazıyla bağlantı kablosunun ucu takılmalıdır! Çok mikrofonlu uygulamalarda, mesafeye göre CAT5 veya blendajlı  mikrofon kabloları kullanılabilir. Bu durumlarda MİKROFON MODÜLÜ nden ses kayıt cihazının bulunduğu yere kablolama yapılması, kablonun ucuna RJ14 çakılması gerekmektedir!

Cihazın ön yüzündeki mikrofon ise; ses kaynağını rahat algılayacak biçimde konumlandırılmalıdır! Gizli kayıt uygulamalarında 20-25 m2 kapalı alanda tavandaki taş yününün üzerine konulan MİKROFON MODÜLÜ, çok net ses kalitesi ortaya koyabilmektedir! Dikkat edilmesi önerilen; cihaz yakınında fan, lamba, klima, müzik hoparlör çıkışı, v.b. olmaması ve olanaklıysa bir tornavida başı kadar delik açarak, mikrofon başının algı düzeyini artırmanızdır!